Në komunikatën e përditshme, teksa deklaroi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 3 humbje jete dhe 82 të infektuar, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 2 prej rasteve të reja janë në Korçë.

Top Channel mëson se është infektuar një i ri, i cili ka qenë i izoluar në spital, pasi kishte shfaqur shenja të Covid-19. Po kështu, mbartëse e virusit është edhe një grua rreth moshës 50-vjeçare. Kështu harta e infektimit është zgjeruar duke krijuar vatra të reja.