Komisioni Europian i prezanton Këshillit të BE kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Komisionieri për zgjerimin dhe fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi shkruan në profilin e tij në Twitter se ky eshte nje hap i rendesishem per te dy vendet

Postimi i Varhelyi:

Një tjetër hap i rëndësishëm për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ne sot vendosim kornizat për zhvillimin e negociatave të anëtarësimit në BE për dy vendet.

Mezi presim diskutimet e shteteve anëtare.