Peshorja

Shenja më e pafat për muajin Korrik dhe që mban vendin e parë është Peshorja. Muaji do të jetë i rëndë për shkak të pozitës së pafavorshme të shumë planeteve. Ndikimet negative sidomos në vendin e punës, një pikë e lënduar për Peshoren, e cila është shumë e lidhur me profesionin. Saturni në Bricjap krijon ngadalësime, Jupiteri dhe Mërkuri e bëjnë të vështirë gjetjen e kontakteve dhe mundësive të reja për ndryshime.

Gaforrja

Vendin e dytë e mban Gaforrja. Në korrik të vitit 2020 Saturni kthehet në Bricjap në kundërshtim me shenjën zodiake të Gaforres, kështu që peshimi i planetit do të ndihet. Asgjë nuk do të jetë e lehtë. Ata që lindin nga shenja zodiake e Gaforres për të parë një shkëlqim lumturie, do të duhet të presin deri në fund të viti, në të cilin ata do të jenë përsëri të suksesshëm dhe do të jenë në gjendje të rikuperojnë gjithçka duke lënë pas periudhën e vështirë për shkak të kundërshtimeve aktuale planetare.

Virgjëresha

Për ata që kanë lindur me shenjën zodiake të Virgjëreshës, muaji korrik 2020 do të jetë veçanërisht kritik në frontin e ndjenjës. Me Venusin e pafavorshëm, tensionet në jetën në çift, të përjetuara tashmë nga Virgjëresha në muajt e fundit, do të theksohen. Ky bllokim vuri në provë partneritetet dhe martesat dhe i bëri njerëzit të lindur në shenjën e Virgjëreshës dhe partnerët e tyre përkatës të reflektojnë mbi vërtetësinë e bashkimit.

LEXO EDHE: Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme
Shigjetari

Venusi do të jetë në kundërshtim dhe do të shkaktojë tensione me partnerin. Çiftet e gjata do të përballen me një periudhë tensionesh të veçanta, ndërsa çiftet e reja do të shpërthejnë si flluska sapuni.

Peshqit

E pesta në renditjen e shenjave më të pafat për muajin korrik 2020 është ajo e Peshqve. Pika e lënduar, si për shenjat e tjera, është pozicioni i pafavorshëm i Venusit, gjë që bën që ndjenjat të zhyten. Për Peshqit, planeti i dashurisë në korrik do të mbetet në një pozicion negativ duke favorizuar rritjen e tensioneve në jetën e çiftit.

Ujori

Ujori përfundon renditjen e shenjave më të pafat për muajin korrik 2020 . Retrograda e Saturnit në Bricjap u ofron atyre që kanë lindur nën shenjën zodiake të Ujorit një pushim korrik 2020. Pushimi i destinuar si reflektim, për të pastruar idetë, veçanërisht për atë që ka të bëjë me dashurinë. Ata që kanë lindur në Ujori do të duhet të marrin vendime drastike në fushën sentimentale.