Demi
Ju se brendshmi do keni nje zjarr te pashuar nje pasion te madh nje dashuri te fshehte qe mund tju lodh apo tju stresoj nese nuk e gjeni rrugen e duhur per tu realizuar

Binjaket
Jeta juaj sociale shoqerore apo qellimet tuaja do jene ne rrugen me energjike te mundshme dhe mund te fitoni reputacion nese beni nje beteje te zjarrte dhe te sinqerte

Gaforrja
Marsi ne Dash ju fton ne duele dhe sqarime apo ne ngacmime te fuqishme me te cilat duhet te perballeni me antagonizem por edhe me burreri e shenjester te sakte

Luani
Marsi ne Dash do behet aleati juaj ne nje ceshtje shume te rendesishme apo ne nje beteje ku mendohej se i kishti mundesite te pakta per te fituar Sidomos ne ceshtje ligjore komunikimi me jashte dhe ne dashuri

Virgjeresha
Do futeni ne nje periudhe me shpenzime te fuqishme te cilat ju ftojne te beni investime apo te sqaroheni me te kaluaren ne ceshtje ekonomike Po ashtu ne jeten erotike do keni shume xhelozi dhe perballje

Peshorja
Marsi del perball jush dhe kjo ju con ne nje antagonizem te dukshem ne te gjitha llojet e marredhenieve sidomos ne cift dhe bashkepunime Kujdes pasi kundershtaret tuaj jane te vendosur per lufte

Akrepi
Nje Mars ne vendin e vete e nbene Akrepin me te qarte se me ke ka te beje ne fushen e ndjenjave dhe ne ate ekonomike Duke ditur pozicionin e kundershtarit Akrepi do dij te perballet
Marsi ju fton per jete te vrrullshme dhe pune ne aksion

Shigjetari
Marsi ne Dash eshte ne pozicionin me te mire per ju ne ceshtjet erotike Shume pasion dashuri flert argetim Por nuk do mungoj xhelozia dhe padurrimi

Bricjapi
Nje Mars ne Dash do te thote per ju se do fusni flaken ne shtepi Perpiquni ta kontrrolloni apo te beni per vete partneret apo familjaret me tendenca marsiane Gati per ndeshje apo lodra fuqie

Ujori
Marsi en Dash do jete me i miri per ju per udhetime ide te reja makina apo levizje me energji te larte Cdo filozofi e juaja do kete te beje me antagonizmin ne baze te njohurive dhe infromacionit Do njihni shume meshkuj ne kete periudhe

Peshqit
E Mbajtet marsin ne gji per shume muaj Kush ja arriti te mos digjet nga inati xhelozia apo vetpermbajtja tani ka mundesi te shperthej ne kerkesa ekonomike dhe ero tike.