Tashmë edhe zyrtarisht, Miralem Pjanic është lojtar i Barcelonës. Lajmi është bërë i ditur nga Juventusi dhe Barcelona në faqet zyrtare, ka eshte shpjeguar marrëveshja e shkëmbimit të futbollistëve, Arthur Melo dhe Miralem Pjanic.

Arthur është blerë nga Juve për 72 milionë euro plus 10 të tjera bonuse, derisa Zonja e Vjetër raporton se Pjanic është shitur në Barcelonë për 60 milionë euro plus 5 të tjerë bonuse, pagesa do të bëhet për katër vite. Arthur do te jete i Juves deri me 2025, derisa Pjanic i Barces deri me 2024.