Këtë verë duket se do kemi shumë hite, pasi këngëtarët shqiptarë po përgatisin surpriza të ndryshme, qofshin këto bashkëpunime, qofshin solo. Deri tani jemi njohur me disa prej tyre, por ende shumë të tjera do e shohin dritën e publikimit shumë shpejt, dhe si duket në mesin e artistëve që do sjellin një këngë të re është edhe Ardian Bujupi, i cili prej disa ditësh ndodhet në Kosovë, por nuk kanë munguar as vizitat në Shqipëri.

Së fundmi, autori i hitit “Andiamo” ka publikuar disa video mbi një jaht në mes të detit dhe sipër tyre shkruan “Së shpejti”. Deri tani ai nuk ka ndarë asnjë detaj tjetër, por si duket kënga do vijë shumë shpejt, pasi së fundmi po realizohet videoklipi.

Kënga e fundit e këngëtarit është publikuar para një muaji dhe mban titullin ‘Modela’. Ky klip duket se ka qenë një ogur i mirë edhe në dashuri, pasi Ardiani ka nisur një romancë me modelen e këngës, indianen Sabrine Khan. Nëse i hidhni një sy profileve të tyre në Instagram, çifti ndan foto e video të ndryshme ku duken shumë simpatikë krah njëri-tjetrit.