Napoli nuk ndalet dhe është tashmë një skuadër që ka ndryshuar totalisht që pas ardhjes së Rino Gattusos.Përballë SPAL shënon tri gola me Mertens, Callejon dhe Younes, ndërsa barazimi i përkohshëm për SPAL erdhi nga lojtari i ardhshëm i Napolit, Petagna, që nuk festoi. Rezutati final 3-1.