Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar diten e sotme takime me bizneset në Vlorë.Sipas Bashës, Vlora ishte e heshtur si asnjehere më parë pas mbylljeve të lokaleve e dyqaneve dhe për këtë fajin e ka Rama e jo pandemia botërore. Basha shton se ai dhe PD nuk i premton qytetareve mrekulli por një qeverisje normale.Por nga ana tjetër duket se qytetarët e kane humbur tërësisht besimin tek lideri i opozites së bashkuar dhe këtë e shfaqin në komente. (Alpenews.al)