Ekuinoksi i Pranverës fillon më 20 mars, kur dielli kalon në qiellin e zjarrtë të Dashit. Kjo lëvizje kozmike nis udhëtimin tuaj të ardhshëm përgjatë zodiakut, që korrespondon me fillimin e një cikli të ri astrologjik. Ndërsa pranvera ka lulëzuar, ju tashmë ndiheni të gjallëruar nga energjia e freskët sezonit që mund t’ju shtyjë të bëni gjëra të pamenduara. Ne po ju sjellim gjërat nga të cilat duhet të hiqni do të këtë pranverë, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi -Nevojën për të qenë gjithnjë të parët
Përpiquni të përqendroni energjinë tuaj në proces më tepër sesa në produkt.

Demi – Rregullat monotone që keni
Këtë pranverë është koha të dilni nga zona juaj e rehatisë.

Binjakët -Thuajse çdo mbledhje që keni në axhendë
Lëri vetes kohë të lirë për të zbuluar pasionet që ndoshta nuk i dinit se i kishit.

Gaforrja -Muret që ndërton rreth zemrës tënde
Në vend që të mbyllesh brenda këtyre mureve, krijo hapësirë për lidhje të reja.

Luani– Fiksimin tënd pas like-ve
Fokusohesh shumë te perspektiva e të tjerëve, por tani është koha që mos futësh hundën të punët e tyre.

Virgjëresha -Detajet dhe klasifikimet e detyrave që i merr shumë seriozisht
Duhet të heqësh dorë nga mendimi i ngurtë dhe pa kompromis që nëse një gabim i vogël e bën botën tuaj të shkatërrohet.

Peshorja – Planin për të shpëtuar botën
I dashur Peshore, është koha të ndalosh së zgjidhuri problemet e të tjerëve.

Akrepi-Kartën e xhelozisë
Është koha të gjesh mënyra të reja për të menaxhuar mendimet dhe ndjenjat negative.

Shigjetari-Tendenca për t’u marrë me risi
Keninjë reputacion të keq për t’u marrë me gjëra të ndryshme për të zgjeruar horizontin, por mos iu kthe kurrizin njerëzve që presin nga ty.

Bricjapi-Atë mesazhin si bos në grupet e chat-it
Ndërkohë që abicia jote është frymëzuese, boll projektove aspiratat e të tjerëve.

Ujori– Zënkat online
Këtë pranverë, anuloni debatet e tepërta dhe mos i ktheni njerëzit në armiq.

Peshqit– Të qenit i hapur për hallet e të tjerëve
E dimë që keni një dhembshuri të madhe por është koha të vendosësh kufij këtë pranverë.