Sot është dita e dytë që Këshilli Politik është bledhur në ambasadën e SHBA-ve dhe akoma nuk është arritur një marrëveshje.

Hyrje daljet në ambasadë kanë qenë të shpeshta, Petrit Vasili dhe Ored Bylykbashi ndodhen në takim me Monika Kryemadhin dhe Lulzim Bashën në selinë e PD-së teksa sëfundmi atyre u është bashkuar edhe Shpëtim Idrizi.

Në orën 20:30 Këshilli Politik pritet që të shkojë sërish në ambasadën Amerikane.