Sot rinis futbolli shqiptar pas gati 3 muajsh ndërprerje dhe do të zhvillohen 4 ndeshje në orën 17:00 dhe një në orën 20:00, që do të jetë Partizani-Skënderbeu.

Laçi do të presë Teutën në luftën për Europë, ndërsa Kukësi do të provojë të marrë 3 pikë ndaj Luftëtarit për të mbajtur ndezur shpresën titull dhe duke pritur një hap fals të Tiranës në Ballsh ndaj Bylisit. Flamurtari-Vllaznia do të luhet në Vlorë. Sakaq, lajmi i fundit vjen nga Ballshi, ku pas disa debatesh, drejtuesi i Shëndetit Publik ka lejuar zhvillimin e ndeshjes.

LAÇI-TEUTA

LAÇI: Stazhilla, Fangaj, Ignjatoviç, Selmani, Rapo, Shehu, Deliu, Lushkja, Xhixha, Vecaj, Greca. Trajner: Armando Cungu.

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, E. Vila, Kallaku, L. Vila, Çyrbja, Hebaj. Trajner: Edi Martini

BYLIS-TIRANA

BYLISI:Miraka, Ntephe, Shkalla, Goxhaj, Peposhi, Bajramaj, Mëllugja, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mocone. Trajner: Veljko Dovedan

TIRANA: Lika, Hoxhallari, Vangjeli, Muçam Doka, Batha, Celhaka, Torasa, Kale, Kobinah dhe Ngo. Trajner: Emanuel Egbo.

KUKËSI-LUFTËTARI

KUKËSI: Xhika, Maliqi, Teqja, Lulaj, Kotobelli, Et’hemi, Musolli, Musta, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Orges Shehi.

LUFTËTARI: Shala, Dragoshi, Lala, Duka, Kukaj, Hyseni, Dushkaj,Çela, Çelaj, Lika, Mehmetllari. Trajner: Neritan Novi.

FLAMURTARI-VLLAZNIA

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Vrapi, Lucas Ramos, Indio Oliverira, Kadriaj, Carlos Henrique, Ribaj. Trajner: Marcello Troisi

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Malota, Shehi, Marku, Gurishta, Krymi, Hygor, Zogaj, Shtubina, Junior. Trajner: Mirsad Jonuz