Demi: Nuk të lë t’ja prekësh gjërat Binjakët: Thotë gjëra pa kuptim, vetëm për të të acaruar Gaforrja: Të ndjeshëm, pretendojnë gjithmonë se ti e ke fajin Luani: Mundohet të bëjë ligjin Virgjëresha: I pëlqen të komentojë gjithçka që ndodh Peshorja: Asnjëherë se marrin përsipër fajin Akrepi: Nuk të tregon kurrë se çfarë ka që s’shkon, rri me nerva për një kohë të gjatë Shigjetari: E kap e qeshura në situatat më të këqija

Bricjapi: Sillet sikur ti je budalla dhe vetëm ai i di të gjitha Ujori: Asnjëherë nuk është dakord, gjithmonë kundër Peshqit: Shumë bujar por gjithmonë harron t’i bëjë punët që i takojnë në shtëpi.