Rrugët e Thiago Silvas dhe PSG mund të ndahen këtë verë, pasi sipas asaj që shkruan e përditshmja “AS”, braziliani ka vendosur të mos rinovojë kontratën që i skadon me klubin francez.

Lajme të mira për Milanin, me ish-liderin kuqezi që e ka shprehur disa herë dëshirën që të kthehej të luajë me “Djallin”, ku ka kaluar vite të paharrueshme. Thiago Silva mund të firmosë me parametra zero, edhe pse tashmë është në moshën 35 vjeç.