Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim do të zhvillojë një takim me Lulzim Bashën në selinë blu në orën 14:30. Temë e bisedës, referuar aktualitetit politik, do të jetë reforma në drejtësi, reforma zgjedhore dhe situata politike.