Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero ishte i ftuar në emisionin “360 gradë”, nga Artur Zheji në RTV Ora. Gjatë emisionit, mjeku u pyet nga aktori Rezart Veleshnja nëse ka pasur ndonjë rritje rroge pas situatës së pandemisë.Pipero u përgjigj me sinqeritet duke treguar se ka marrë shpërblim.

Veleshnja: Pas kësaj pandemie ju keni qenë kryesor se hapnim televizorin dhe të shihnim ty. Më thuaj, ta kanë rritur ndonjë çikë rrogën?”Morëm shpërblim, kemi marrë bonus”, ishte përgjigja e Piperos.