Olta Gixhari është një nga aktoret më simpatike dhe më të dashura për publikun. Bukuroshja bjonde prej kohësh është në një pritje të ëmbël, dhe të gjithë mezi kanë pritur ta shohin me barkun e rrumbullakosur.Ajo vetë u premtoi ndjekësve që shumë shpejt do e postonte një foto të tillë, dhe ja, pritjes i erdhi fundi.