Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë përmes një postimi në llogarinë e tij të “Facebook”.
“Gëzuar Fitër Bajramin. Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju”. Ky është urimi që kryeministri Rama ka vendosur mbi një foto ku shfaqet xhamia në qendër të Tiranës. (Lexo.al)