Ju mund të njihni karakteristikat e grave të secilës shenjë, por pas tyre ka gjithmonë diçka më shumë, gjithmonë ekziston një anë sekrete.

Dashi.Dashi mund të qëndrojë vite pa folur me dikë, sepse ata gjithmonë kanë gjithmonë përparësi veten e tyre.

Demi:Gruaja Demit është elegante dhe e qëndrueshme, prandaj mos e lini veten të gënjehet nga ana e saj xheloz, ose të paktën mos e tregoni.

Binjakët.Gruaja e Binjakëve bën shaka dhe shprehet gjithmonë, sepse e sheh këtë formë të qenies si një protestë ndaj rutinës.

Gaforrja.Shpesh është shumë e përfshirë në marrëdhënie, kështu që i djeg shumë kur nuk trajtohet siç duhet.

Luani.Gruaja e Luanit urren të sfidohet dhe mund të bëhet fshehurazi agresive dhe e hidhët, kur kjo ndodh.

Virgjëresha.Gruaja e kësaj shenje është një perfeksioniste dhe gjithmonë është shumë e organizuar në detyrat e saj, por nëse kritikohet, ajo kurrë nuk do të flasë më me gojë.

Peshorja.Peshorja është gruaja që duket se zgjohet në mënyrë të përkryer, por që në të vërtetë mban sekrete të panumërta të bukurisë.

Akrepi.Gruaja Akrepi është e fortë dhe e vendosur, joshëse dhe e angazhuar por gjithashtu mund të jetë shumë delikate dhe e ëmbël.

Shigjetari.Gruaja Shigjetarit është aventuriere dhe zakonisht nuk i përvetëson gjërat, por ajo është shumë e frikësuar për të bërë gabime dhe mund të frustrohet kollaj.

Bricjapi.Gratë e këtij shenje janë bindëse dhe të përkushtuara, gjithmonë punojnë për qëllimet e tyre, por fshehurazi presin që dashuria të shfaqet në jetën e tyre.

Ujori.Ujori është e pasur dhe e pavarur, gjithmonë duke kërkuar zgjidhje për problemet që dalin. Asaj gjithashtu i pëlqen të ndihmojë njerëzit e tjerë në një marrëdhënie. Ajo mund të bëhet shumë e përkushtuar ndaj dashurisë.

Peshqit.Gratë e peshqve janë të zhytura në mendime dhe të ëmbla, me shumë romancë, por kur janë të zhgënjyera, ato mund të zemërohen.