Java do të nisë me mjaft supriza për të gjitha shenjat e horoskopit. Sipas astrologes së njohur Meri Shehu, ylli Regulus do të bëjë që çdo shenjë të karakterizohet nga talente të veçanta dhe të përjetojë mjaft argëtim e aventura.

Më poshtë parashikimi:

Dashi do kete mundesi te takojë nje person te pershtatshem ne jeten personale per tu ngritur moralisht dhe cilesisht

Demi do kete fatin te marre lajme te mira familjare apo te beje shkëmbime me rendesi te madhe ekonomike

Binjaket do kene nje mbeshtetje te rendesishme keto dite ne jeten sociale dhe ne shoqeri me surpriza te mira

Gaforrja do tentojë te rimarre pozicion drejtues ne jeten personale dhe ne ceshtjet ekonomike

Luani do fitojë nje beteje me veten dhe do gjejë anën e tij me te mire duke u cliruar nga dobesitë dhe gabimet e teperta

Virgjeresha do besojë me ne fund se ne menyre te hapur ose jo do kete mundesi te fitojë ate cfare e mendonte te humbur

Peshorja do marrë lajme shume interesante ne lidhje me qellimet, bashkepunimet, shoqerine por do kete edhe nje njohje shume te mire

Akrepi me ne fund do kuptojë qe ka ardhur momenti te ndricojë ylli i talenteve te tij apo ne jeten personale te kete nje kurrorrezim

Shigjetari do argetojë apo do merret me art kjo sidoqofte do ta bej te ndryshojë me cilesisht nivelin e jeteses

Bricjapi do konkretizojë nje marreveshje pune apo ekonomike me fitim si edhe do kete nje takim intim te bukur

Ujori do kete mundesi te shikojë fatin si pjese e tij apo si gjysma tjeter e tij duke u favorizuar ne martese e bashkepunime

Peshqit do kene nje ofert te mire pune dhe nje takim surprize qe do ti ndryshoj jeten e perditeshme duke ja bere me te bukur