PD dhe LSI do te vazhdojne sot protesten te Teatri. Report Tv ka zbardhur mesazhin që Lulzim Basha u ka dërguar demokratëve për protestën e sotme në orën 16:30. Lideri demokrat u kërkon demokratëve që të jenë fuqishëm sot në protestë.