Dua Lipa, Chris Martin i grupit “Coldplay” dhe Rita Ora janë ndër yjet e muzikës që janë pjesë e një organizate bamirësie në ndihmë të luftës kundër koronavirusit. Sipas BBC, të ardhurat do të shkojnë për fëmijët në nevojë dhe me ndihmë komike. Projekti përfshin edhe yje të tjerë si Anne-Marie, Bastille, Ellie Goulding, Jess Glynne, Paloma Faith dhe Rag ‘N’ Bone Man.

Kënga e tyre “Stay Home Live Lounge” do të dalë në mesditën e 23 prillit, e filmuar nga artistët nga shtëpitë e tyre dhe prodhuar nga Fraser T. Smith. Prodhuesi fitues i Grammy tha se tenxhere, tigane dhe kitara akustike kishin qenë më të preferuarat të përdorura nga artistët. Dua Lipa tha se ishte shumë krenare që ishte një nga artistët e përfshirë, ndërsa Goulding tha se ishte e nderuar që të bashkohej me një formacion kaq të shkëlqyer.