Kylian Mbappe duket se e ka të vulosur fatin e tij dhe ky fat lidhet ngushtë me Realin e Madridit. Spekulimet rreth një kalimi të mundshëm të francezit në “Bernabeu” shtohen nga dita në ditë dhe i fundit që flet është Jerome Rothen.
Ish-futbollisti i njohur i PSG ka folur për “RMC Sport” dhe ka thënë haptazi që kalimi i Mbappe te Real është çështje kohe, pasi është ddicka e kryer.

“Nga burime të sigurta nga afër Mbappe, e di shumë mirë që transferimi i tij në Madrid është diçka e kryer. Situata që po kalojmë së fundmi ndoshta e ka shtyrë për pak kohë, por Mbappe do të kaloj te Reali dhe kjo është vetëm çështje kohe. Ai nuk do të rinovojë me PSG-në dhe do të kalojë në Madrid.”