Sot do të jemi nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të diktojnë kthjellime në pjesën më të madhe të vendit deri në mesditë.

Por pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash nëpër territor.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale por rriten në ato maksimale duke u luhatur nga 3°C deri në 27°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.