Trajneri italian Xhani De Biazi, i cili udhëhoqi kombëtaren shqiptare drejt “Francë 2016”, ka vlerësuar gjestin e krueministrit Edi Rama për të çuar disa mjekë dhe infermjerë në Itali pas situatës së shkaktuar nga koronavirusi.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ndan forografinë e shefit të qeverisë me stafin mjekësor duke e shoqëruar me dixhiturën:

“Italia është shtëpia jonë???? sot jemi të gjithë italianë”
Grazie Albania!!”, shkruan ai.