Nga Kujtim Çekani/

Mos bini pre e komunisteve

Askush s’mund te behet magjistar dhe te parashikoje te ardhmen por ajo qe me cudit si eshte e mundur qe Ne sdim as te shikojm as te kujtojme dhe as te nxjerrin mesime nga e kaluara.

Me thoni vetem nje rast te vetem vetem nje qe komunistet kane patur bese ..

Le t’i kthehemi historise

Qe ne krye te heres kur kjo parti antiantikombetare u formua ka patur ne genin e saje tradhetine dhe te hengurit mbas shpine ..

Pastaj me mbledhjen e Mukjes me vrasjet e krereve dhe intelektualeve me burgosjet internimet deri tek femijet ..

Edhe mbas 90 e njeta gje ..

Jemi nje popull qe nuk vume mend nga e kaluara dhe as e vume ujin ne zjarr per tu purifikuar por ngelem ne vend numero duke jua lene pushtetin dhe Shqiperine antikombetareve .

Kush mban mend protestat: Nano ik, Nano ik. Pastaj Nano u be mik.

Pastaj Meta ik. Edhe Meta u be mik. E beme edhe president.

Shikoni shkrimet ne Google: Aferat korruptive qe beri LSI me KESH dhe cfar thoshte Basha per Meten ..

Pastaj 21 Janari kur PS u ngrit kunder Metes. Ne fakt PD e mbrojti pastaj PS e beri Meten president ..

Dhe Monika vuri ne perdorim çizmet ..

Pasta Rama ik (ne kohen e cadres )

Pastaj Rama u be mik

Pastaj Monika ik

Edhe Monika u be mik

Tani prap Rama ik

Do ta shikoni qe sdo jete e larget dita kur do ti shikoni me duar ne qafe duke bere pazare e ndare pushtet si gjithmone.

Dhe Ju qe ju shkoni mbrapa shikoni gjeni ndoj lek per tu arratisur neper azilet e Europes .
..
Kjo eshte çorba komuniste gje cdo dite e me shume po gllaberon Shqiperine e po vazhdon lavazhin e trurit te shqiptareve.
..
Zot hapjua syte dhe mendjen shqiptareve qe mos ju shkojne me mbrapa ketyre horrave ..