Mësoni shenjën e zodiakut të personit që ju pëlqen dhe zbuloni si ta bëni për vete duke mësuar çfarë i tërheq më shumë. Dashi- Dashi si një personalitet i sinqertë, i apasionuar, i drejtpërdrejtë dhe inteligjent. Ata jo gjithmonë e bëjnë lëvizjen e parë, kështu që nuk janë të gatshëm për të thyer akullin. Falënderimet janë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar bisedën me ta, por kini kujdes që të mos jetë e tepruar. Demi- Nëse jeni duke kërkuar të joshni një dem, humori duhet të jetë një nga pikat tuaja më të forta. Ata janë shumë këmbëngulës, por pasi t’ju njohin, do të ndiheni rehat dhe do të shihni një ndryshim shumë dramatik në marrëdhënien tuaj. Binjakët- Komunikimi është rruga për të rrëmbyer zemrën e tyre. Eksploroni në ide, art, muzikë, emocion, me shprehje origjinale dhe të sigurta. Edhe nëse ju duket se është një introvert, do të jetë i lumtur nëse filloni një debat ose flisni për gjëra të ndryshme.

Gaforrja- Harrojini dhuratat, ata duan që ju të jeni në dispozicion për ta fizikisht dhe emocionalisht. Jini të kujdesshëm, Gaforret janë shumë të ndjeshëm. Në fund të ditës, kurrë mos i lini të harrojnë se keni interes të madh për ta. Luani- Ky personalitet i guximshëm dhe i fuqishëm ka nevojë për një partner i cili është 100% i ekipit të tij. Tregoni besnikëri dhe dashuri, por mos e humbni kontrollin! Sfida ndaj luanit do të sjellë respekt dhe nivele të reja dëshirash. Nëse marrëdhënia juaj bëhet më serioze, tregoni dashurinë tuaj për të. Virgjëresha- Kjo shenjë njihet për vëmendjen e madhe ndaj detajeve. Tregojini se i pëlqen të ndihet në një mënyrë të veçantë dhe të ketë dikë që e do! Në thelb, nëse i bëni ata të ndihen të sigurt dhe të fortë, do t’ju duan përgjithmonë! Peshorja- Peshorja pëlqen të shkarkojë mendimet dhe ndjenjat e tyre të vërteta. Mos e detyroni të marrë një vendim. Flisni dhe shpjegoni mendimin tuaj për opsionet në dispozicion, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të marrë vendimin.

Akrepi- Ju keni zgjedhur një shenjë të vështirë për të dashur. Atyre nuk i pëlqen të shprehen dhe janë të apasionuar pas misterit. Natyra e tyre sekrete nuk do të shkatërrohet plotësisht, prandaj sigurohuni të pohoni nevojat tuaja emocionale.

Shigjetari- Nëse doni ta lidhni jetën tuaj me një shigjetar, paçi fat! Disa shaka apo poezi qesharake plot emocione janë të destinuara të tërheqin vëmendjen e tyre. Është një shenjë që është plot mistere, prandaj çdo gjë që ndan me ju është një shenjë besimi dhe dashurie. Bricjapi- Për ta mbajtur këtë shenjë të egër të interesuar ndaj jush, luani me instinktet e tyre. Lërini të jenë të sinqertë, pastaj ecni dhe lejojini të dëshirojnë më shumë. Mos luani shumë ashpër pasi mund të humbasin interesin. Ujori- Joshja e suksesshme ndaj kësaj shenje uji varet se si të paraqitet elementi i lirisë në marrëdhënie. Është jashtëzakonisht shenjë inteligjente, prandaj tërhiqet nga partnerët seksi dhe modestë. Peshqit- Peshqit janë personalitete dashamirëse që duan të duan dhe dashurojnë të dashurohen. Ata qeshin vazhdimisht dhe kërkojnë aventura. Ata janë personalitete të lira dhe të pranishme, të cilat njerëzit ndonjëherë i shfrytëzojnë.