Trajneri i Tottenham Jose Mourinho për BT Sport pas humbjes me RB Leipzig. “Djemtë bënë gjithçka. Lamela, e dini se sa seanca stërvitore kishte bërë me ekipin? Zero. Menjëherë nga riaftësimi në Champions League. Kjo është një situatë si të luftosh me pistoletë pa plumba. Kishim fat në disa momente, por një portier i madh bëri dy pritje të mrekullueshme. Nuk jam i shqetësuar, kemi shanse të shkojmë aty e t’i mundim. Ajo që më shqetëson është se këta janë lojtarët tanë për ndeshjet e radhës.

Moura ishte i vdekur, Bergwijn ishte i vdekur, Lo Celso ishte i vdekur. Jemi në telashe. Po të ishte vetëm kjo ndeshje do të thosha s’ka problem, por kemi FA Cup dhe Premier League.”