Sonte rikthehen emocionet në Champions League.

E gjithë vëmendja do të përqendrohet në “Wanda Metropolitano” ku Atletico Madrid do të përballet me Liverpoolin në ndeshjen e parë për fazën e 1/16-ave në kompeticionin më të rëndësishëm europian në rang klubesh.

Ndeshja mes Atletico Madrid dhe Liverpool fillon në orën 21:00.

Formacionet zyrtare: