Defne përgatit një plan djallëzor për vajzat e jetimores dhe i poshtëron ato. Kader i shpëton jetën motrës së saj por e ëma e keqkupton. Nazan bën një marrëveshje me Kemalin në mënyrë që të heq qafe Ejlylin.

Babai i ka lënë Xhemres një shumë të madhe parash por Nazan dhe Nefik i mbajnë për vete. Ejlyl bën një plan dhe vendos t’ja tregojë me prova Mesudes ngacmimet e Kemalit. Plani i Ejlylit dështon sepse Kemal zbulon gjithçka.

Mesude e mohon Ejlylin si vajzën e saj. Neriman vendos t’ja japë Kaderin një çifti mashtruesish. Kader hakmerret ndaj të ëmës duke i bërë keq motrës së saj.

Banu merr një lajm tronditës për të bijën. Një djalë i ri vjen në serial. Çfarë lidhje ka ai me Xhemren? Na mbetet ta mësojmë në episodet e reja në TV Klan çdo pasdite ora 16:05./revistawho