Juventusi do të përpiqet të kthehet sot te suksesi në kampionat pas humbjes së pësuar ndaj Verona në “Bentegodi” dhe kundërshtari është Brescia e Balotellit. Sarri ka hedhur në fushë një formacion më disa ndryshime nga ndeshja me Milanin, ku bie në sy mungesa e Cristiano Ronaldo, i pagrumbulluar. Dyshja HD, pra Higuain-Dybala ka shansin të bëjë mirë dhe kthehet te goli…Sakaq, edhe De Ligt ulet në stol dhe vendin e tij e merr Rugani.

FORMACIONET ZYRTARE:

Juventus (4-3-3): Szczesny; Danilo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro; Ramsey, Bentancur, Rabiot; Cuadrado, Higuain, Dybala.

Brescia (4-3-1-2): Alfonso; Sabelli, Mateju, Chancellor, Martella; Bisoli, Dessena, Bjarnason; Zmrhal; Balotelli, Ayé.