Rocco Commisso, presidenti i Fioretinas, kthehet të flasë për polemikat arbitrare pas Milan-Juventus. Padroni i ekipit vjollcë, që akuzoi ashpër pas ndeshjes Juventus-Fiorentina te penalltia e akorduar për Bentancur, ka reaguar kështu: “Dua të respektoj futbollin italian dhe dua që të ece përpara…

Por, u pa ajo që i ndodhi Milanit! Nuk jam vetëm unë ai që flas për padrejtësi, ka edhe të tjerë! Besoj se të hedhim hapa të rëndësishëm përpara për të zhvilluar VAR është e mirë për futbollin”.