Chelsea ka bërë një goditje të bujshme për sezonin e ardhshëm, teksa ka firmosur me yllin e Ajax, Hakim Ziyech. Në lidhje me këtë blerje, ka folur së fundmi edhe trajneri Frank Lampard, i cili është shprehur shumë i lumtur. “Mendoj se është lojtar fantastik. Për herë të parë më ka bërë përshtypje vitin e shkuar në Champions League. Këtë sezon jemi përballur dy herë ndaj tij dhe di akoma më shumë gjëra për të. E majta e tij është e pabesueshme. Ka një elegancë fantastike.

Shoh një lojtar që shpresoj të ketë impakt të madh në ekipin tonë dhe në Premier League. E di që nuk do të vijë këtë sezon, por është emocionuese për ne dhe tifozët që do ta kemi sezonin e ardhshëm. Na kanë munguar disa gjëra këtë sezon dhe shpresoj që Ziyech të sjellë atë që na mungon”, përfundoi Lampard.