Dita e Shën Valentinit mund të jetë stresuese për të gjitha palët e përfshira. Pavarësisht se sa kohë jeni bashkë, nga dashuria e re në një flakë që digjet mirë, organizimi perfekte për 14 shkurt nuk është e lehtë. Udhëzuesi për dhuratat e Shën Valentinit më poshtë do t’ju ndihmojë të planifikoni një takim dhe të zgjidhni një dhuratë bazuar në fazën e marrëdhënies tuaj. Ju të dy sapo jeni takuar së fundmi ose thjesht vendosët ta çoni miqësinë tuaj në nivelin tjetër. Nëse jeni në kapitullin e parë të historisë suaj të dashurisë, në vend që të bëheni romantikë, bëjeni këtë Shën Valentin të jetë argëtues.

Idetë e Shën Valentinit për takimin: -Merrni pjesë në një klasë gatimi. Parandaloni përgjumjen e bisedës duke u përpjekur të gatuani së bashku. Shmangni darkat serioze dhe shkoni direkt në gjërat e ëmbla. -Gjeni një klub nate me ritëm dhe vallëzoni gjithë natën. -Shikoni yjet. Merrni një batanije, disa rostiçeri dhe një shishe verë për një takim romantik. -Tregoni njëri-tjetrit vendin tuaj të preferuar në qytet. Vizitoni atë së bashku dhe shpjegoni pse është kaq e veçantë për ju.

Idetë e Dhuratës së Ditës së Shën Valentinit: -Një tufë lulesh e thjeshtë -Biletat për të parë grupin e tyre të preferuar -Një kuti me çokollata -Një shishe shampanjë Të dy jeni zyrtarisht në një lidhje dhe kjo mund të mos jetë Dita e parë e Shën Valentinit tuaj së bashku! Ndihuni të lire dhe krijoni pak romanticitet.

Idetë e takimit: -Një darkë klasike në restorantin tuaj të preferuar, thjesht mos harroni të bëni rezervime paraprakisht! -Provoni mësime vallëzimi salsa,do jeni më afër se kurrë me njëri-tjetrin. -Luani me lojën e vërtetë ose guxim. Ndërsa të dy e njihni mirë njëri-tjetrin, mund ta shfrytëzoni këtë mundësi për tu njohur edhe më mirë me njëri-tjetrin! -Bëni një piknik dhe shijoni qiellin e natës.

Shkoni në opera. Askush nuk shkon më në opera, le ta kthejmë përsëri! Mund të jetë kaq romantike dhe lëvizëse. -Vizitoni vendlindjen tuaj. Tregojuni atyre rreth fëmijërisë. Idetë e Dhuratës së Ditës së Shën Valentinit: -Një buqetë me trëndafila -Kufje të këndshm -Një mantel mëndafshi -Një dhuratë e vendosur nga linja e saj e preferuar e kozmetikës -Një gjerdan emri me porosi

Ju të dy ndiheni vërtet të kënaqur me njëri-tjetrin, që do të thotë se mund të jeni romantik dhe keni një të qeshur të mirë. Idetë e takimit: Këndo në bar karaoke. Qeshni kur të dy këndoni këngën tuaj të preferuar . -Shkoni në një udhëtim kampingu. Ju jeni mjaft të kënaqur me njëri-tjetrin për të përjetuar edhe frymën e mëngjesit. -Vizitoni kopshtet botanike. Merrni të gjitha lulet e bukura dhe aromat e tyre të mrekullueshme. -Shikoni një shfaqje komedi. Mund të shkaktojë shumë të qeshura mes jush. -Merrni trenin diku. Ekziston diçka super romantike në udhëtimet në tren. Plus, të dy mund t’i shijoni pamjet! -Merrni një udhëtim me biçikletë gjatë natës. Ka diçka vërtet paqësore në një qytet natën.

Idetë e Dhuratës së Ditës së Shën Valentinit: -Një orë e bukur -Një pako spa me qirinj, locione dhe sapunë-Ingranazh për hobi të tyre të preferuar -Një bimë me fat bambu -Një duzinë me torta të ndryshme