Astrologe Meri ka lajme të mira për “Shën Valentinin”. Shenjat e Zjarrit si Dash, Luan dhe Shigjetar do kene me shume mundesi te shprehen apo te marrin dashuri. Shenjat e ujit nga natyra jane te mbushura me ndjenja si Peshqit, Gaforret dhe Akrepet. Shenjat e Tokes si Dem Bricjap dhe Virgjeresh jane me fat kete periudhe. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit. Njëra prej tyre do marrë propozim për fejesë ose martesë.

Dashi
Aferdita planeti dashurise ndodhet ne shenjen tuaj. Keni nevoje te shpreheni dhe te jeni ne nje lidhje dashurie. Kjo dite ju favorizon ne takime romantike flirte dhe njohje te reja

Demi
Dashuria per ju kalon nga stomaku. Dita e dashurise do ju kujtoj kush ju ka plotesuar fizikisht dhe materialisht. Do kujtoni e do kujtoni. Mundet te keni edhe nje lidhje te fshehte apo ndjenje platonike

Binjaket
Dita e dashurise per ju do jete e bukur per ju pasi do jeni ne nje ambjent ku do flirtoni vazhdimisht. Nje person nga shoqeria juaj mund t’ju propozoj nje takim romantik

Gaforrja
Per ju dita e dashurise do jete e vlefshme nese vertete do merrni nje propozim konkret per fejese apo martese. Por edhe nje publicitet per ju do ta vleresoni si dashuri per punen tuaj

Luani
Dita e dashurise do jete perfekte per ju duke ju hapur mundesine e udhetimeve dhe kontakteve me njerez qe jetojne larg apo qe i njihni ne udhetim

Virgjeresha
Dita e dashurise per ju do jete nje apologji shpirterore duke ju bere te vleresoni ne detaj kush ja vlen e kush jo. Nuk do t’i thonit jo nje momenti joshesh seksual

Peshorja
Dita e dashurise per ju do ju gjej ne antagonizem me partnerin ne cift. Do ndjeheni pak te paplotesuara por nese toleroni do shijoni shume

Akrepi
Per ju dita e dashurise do jete nje dite e gezueshme duke levizur poshte e larte e duke flirtuar. Dashuria ju perket dhe ju nuk do t’i perkisni askujt por do shperndani sharm

Shigjetari
Do ta shijoni shume diten e dashurise. Sidomos femrat ne shenjen tuaj qe do gjejne nje partner ne shenjen e Dashit

Bricjapi
Do jeni me familjaret e mundshem ne diten e dashurise duke krijuar nje ambjent romantik ne shtepine tuaj per partneret apo te dashurit

Ujori
Dita e dadhurise do ju beje te paperballueshem me mesazhet dhe menyren tuaj te prezences spo komunikimit. Do flirtoni ne rrjetet sociale udhetime apo me telefonata

Peshqit
Dita e dashurise per ju do kete edhe nje inspirim per nje ngritje ne detyre apo karriere duke treguar anen tuaj te forte joshese. Mund t’ju flirtoje punedhenesi spo eprori juaj.