Astrologe Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit sa i përket kësaj jave. Lexoni më poshtë parashikimin për çdo shenjë. Dashi- Kryesisht duhet te merreni me art krijimtari dhe dashuri kete periudhe. Mund te enderroni edhe kontakte me jashte vendit apo romanca ne udhetime Demi- Cdo gje do lidhet me shtepine dhe deshirat e zjarrta qe keni per veten ne lidhje me karrieren dhe familjen. Ndoshta do gjeni nje ngushellim apo dike ta doni si familje Binjaket- Do jeni te mbushur me energji ne komunikim dhe me vetbesim duke krijuar edhe tek te tjeret nje ndesi superioriteti dhe mundesi per te bere gjera

Gaforrja- Do permbushni disa boshlleqe te medha ekonomike dhe do merrni dashuri dhe gezim Luani- Do bini ne sy dhe do realizoni endrrat dhe deshirat tuaja. Por duhet te harmonizoheni me energjine e universitVirgjeresha- Mund te digjeni nga brenda nga deshira dhe ndjenja te forta qe per disa  arsye ngelen te bllokuara. Por ajo qe ju ngrohe nuk duhet t’ju djeg prandaj clirohuni mos u mbyllni Peshorja- Do jeni ne nje moment te perkryer te fames reputacionit apo te mbylljes se nje cikli shume te suksesshem ne jeten tuaj. Flirtoni dhe beni gjera te medha ne pergjithesi-

Akrepi-Karriera juaj duhet te ndricoj si kjo hene e flakte ne Luan por do ju duhet edhe shume force shpirterore per t’u pershtatur ne kete ndricim te madh Shigjetari- Udhetoni me udherrefyes kete hene te bukur ne Luan qe do ju njohi me vende te reja njerez te rinj dhe dashuri te reja qe i meritoni dhe mund t’i jetoni Bricjapi- Duhet te ngrohni shpirtin dhe zemren tuaj dhe jo te ndjeni ftohtesi e humbje. Ne planin personal duhet te nxeheni dhe ne planin ekonomik me te hapur per te shumfishuar te ardhurat. Beni bamiresi

Ujori- Hena e plote ne Luan perball jush eshte me i mire se Dielli ne Luan per ju pasi drita e forte ju lodh por drita e henes eshte ajo qe duhet per temperamentin tuaj. Mund te sheroheni te krijoni dhe te gjeni veten tuaj Peshqit- Puna do jete ajo qe do ju jap lajme apo do finalizoni me sukses nje projekt ose do mbyllni nje cikel dhe do hapni nje te ri. Megjithate jeni shume te ngarkuar emocionalisht.