Java e 23-të e Serie A ka rezervuar derbin e Madoninës, Inter-Milan, që do të luhet këtë mbrëmje në orën 20:45 në “San Siro”.

Interi do të mundohet të përfitojë nga humbja e Juventusit me Veronën, për të marrë tri pikët dhe për t’u ngjitur në krye të Serie A.

Nga ana tjetër, Milani përveçse luan për krenarinë e një derbi, do pikët për të synuar deri në fund një vend në Champions League.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni formacionet zyrtare dhe se si do të rreshtohen dy ekipet në fushën e lojës.