-Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore të verilindjes dhe juglindjes në orët e mëngjesit. Mjegull /mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës.

Ngrica në zonat malore.- Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 1-15m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri në 22m/s intensive dhe me rrahje e shoqeruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë me lartësi vale deri 1.5 metra.