Shenohet nje tjeter ngjarje e rende ne plazhet shqiptare kete sezon turistik. Një 68 vjecar, i identifikuar si Agur Isufi, ka humbur jeten sot pasi eshte mbytur ne plazhin te Shkembi i Kavajes.

Isufi eshte transportuar me autoambulance drejt morgut te Durresit. Policia ka shkuar menjehere ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

Isufi kishte ardhur pak dite me pare per pushime ne Durres. Ai ishte turist kosovar qe jetonte ne Amerike dhe kishte zgjedhur bregdetin shqiptar per te pushuar kete verë.