Ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Marc Batchelor, është që lluar për v dekje pranë shtëpisë së tij në Johanesburg.

Policia njoftoi se dy persona të paidentifikuar i bënë pritë me motoçikletë dhe më pas që lluan me breshëri plu mbash mbi ish-futbollistin.

Sipas policisë, Marc vdi q brenda automjetit ndërsa dy personat e maskuar u largua nga vendi i ngjarjes, shkruan “BBC Sport”

Policia po heton motivin e vr asjes, ndërsa gjatë atentatit ish-futbollisti po udhëtonte më një kopshtar që mbeti i padëmtuar pasi objektivi i vr asësve ishte Marc Batchelor.

Marc Batchelor luajti për Kaizer Chiefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundoëns në Afrikën e Jugut.