Raperi Escobars i cili u perfol shume per prishjen e mardhenieve me Noizyn sapo ka lançuar klipin e tij me kengen e tij te pare shqip. Miliarderi shqiptar duket qe ka realizuar nje hit por mesa duket nuk mbaron e gjitha ketu.

Duke ju referuar historise se miqesise me Noizyn, disa fjale jane adresuar per te pasi me pare dy reperat kane qene si vellezer dhe kete e ka konfirmuar ne nje emision edhe kengetari Escobars.

Emra Harizi eshte emri i tij i vertet dhe ka qene jo pak pjese e mediave roze per shkak te jetes se tij teper luksoze dhe lidhjes se tij me modelen Kristin Prengaj.

Nuk kemi ende nje konfirmim nese kenga eshte nje diss per Noizyn ose thjesht nje kenge verore por nese degjohet me vemendje disa fraza jan te lidhura jo rastesisht. “Na nuk jena njejt edhe vet e ke vrejt”, “vetem shoke real se ndryshe ska Deal” keto jane disa prej rreshtave te Escobars qe si duket e ka marre seriozisht tregun Shqipetar dhe po behet nje kercenim per te gjithe.

Dy ish miqt jane pare gjithmone bashke duke pasur edhe bashkepunime por duke pare talentin e Escobars si duket Noizy e ka ndjere si nje konkurent te forte. Kenga eshte punuar nga zapandchriss dhe padyshim qe duket te jete nje hit