Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook videon e projektit te rruges se re Shengjin-Velipoje.

Sipas projektit, rruga e re shkurton më shumë se një orë lidhjen mes zonave.

Postimi i Kryeministrit Rama:

“MIRËMËNGJES- dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur “

.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur🌹

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 13. Juni 2018