Kroacia e Zlatko Daliç ka mposhtur tre luanët duke u kualifikuar kështu në finalen e madhe ku e pret Franca.

Pas 2 golave të mrekullueshëm të Perisiç dhe Mandzukiç Kroacia la pas Anglinë në gjysmëfinale.

Në Zagreb ka shpërthyer festa ku mijëra tifoza kanë festuar për fitoren e madhe të Kroacisë.

Croatian Fans Celebrate Victory, Move On To World Cup Final For First Time

Fans gathered in the Croatian capital of Zagreb erupt in cheers and celebration following their 2-1 win over England in the World Cup semifinals, moving on to square off against France in the tournament's final – a first for the country's national team. https://abcn.ws/2KOg9ci

Gepostet von ABC News am Mittwoch, 11. Juli 2018