Më 14 qershor do të startojë Kupa e Amerikës.

Prej ditësh Messi është pjesë e përfaqësueses së Argjentinës e cila po bëhet gati për ndeshjen e parë në kompeticionin më të rëndësishëm në Amerikën Latine

Në rrjetet sociale po bën namin një video ku Messi shfaqet në mënyrën më katastrofale të mundshme duke gabuar me portën e boshatisur vetëm pak metra larg saj.

Siç mund ta shihni në videon më poshtë fillimisht gabon Aguero dhe më pas Messi.