Një person është arrestuar në Vlorë, pasi qarkullonte me pistoletë në makinë

Mesohet Elton Gërdhuqi, 38 vjeç, qarkullonte me armë Pistoletë në një automjet luksoz tip ”Jaguar”.

Në pranga ka rënë edhe Rigert Memaj 29 vjeç, i cili është dënuar nga gjykata në Tetor 2017 me 3.4 vite burg për kultivim droge.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.j.j