Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i SHBA, Donald Trump gjatë Samitit të NATO-s që po zhvillohet në Bruksel kanë pasur takime e biseda të njëpasnjeshme me njeri-tjetrin.

Shefi i qeverisë shqiptare e cilësoi si ‘Foton e Ditës’ shtrëngimin e duarve me Presidentin e Amerikës.

Ndërsa së fundmi ai ka postuar një video në profilin e tij në instagram (insta-story) ku shihet tek bisedon ‘kokë më kokë’ me Kreun e Shtepisë së Bardhë dhe Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo

Presidenti Trump gjate fjales se tij ne seancen e sotme plenare te samiti ka pergezuar dhe vleresuar nominalisht kryeministrit Rama per fjalen qe ky i fundit ka mbajtur ne darken e mbremshme te liderve te Aleances.

l.g/LEXO.AL