Kalimi i Merveil, ish-lojtarit të Tiranës, te Barcelona B, u pa me shumë dyshime dhe skepticizëm.

Por duket se 20-vjeçari kongolez vazhdon të shkëlqejë me fanellën e katalanasve.

Merveil ishte autori i golit të fitores 3-2 që Barcelona B, mori në shtëpi ndaj Levantes B.

Ishte një krosim nga krahu i majtë, të cilin afrikani e ka shfrytëzuar në maksimum duke tundur rrjetën kundërshtare.

Ky ishte goli i dytë i Merveil me Barcelonën B.