Ky është momenti tronditës kur një mësues rreh brutalisht brenda klasës njërin prej nxënësve.

Si pasojë e goditjeve të pandërprera me grushta, shqelma dhe shkop druri, vogëlushi ka përfunduar në spital.

Peng Lianghua, është pushuar menjëherë nga puna pas publikimit të videos.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në një shkolle fillore në jugperëndim të Kinës.