Sahit Dollapi i cili nuk iu bind policise dhe per pasoje u shoqerua ne komisariat, ne fakt me pare ne proteste kishte sulmuar dhe merituar ndalimin nga forcat rendit.

Sic shihet edhe nga video e report TV, Dollapi ne fillim te protestes kur akoma ishte dite, ka sulmuar policine duke e qelluar me nje send te forte.

Basha nderkohe e ka shpallur hero.