Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kane thirrur sot ne oren 19:00 nje proteste kombetare, e gjashta ne 4 muaj.

Por, ajo qe vihet re nga protesta ne proteste eshte rruthja e militanteve qe ndjekin PD-LSI.

Keto jane pamjet e sotme  me dron ne oren 19:30 ne Bulevard, ku sic duket pjesemarrja eshte shume e ulet per nje proteste kombetare. Pamjet flasin vete dhe nuk kane nevoje per koment.

Pikerisht per kete arsye burimet bejne me dije se Basha po vonon daljen nga Selia. Ai nuk po del ne shesh pasi numri qe e pret atje eshte shume i vogel.

Pjesemarrja e ulet tregon se PD-LSI nuk bindin as militantet e tyre.