David Villa vazhdon të tregojë një formë të jashtëzakonshme në Japoni.

Në ndeshjen që skuadra e tij Vissel Kobe humbi ndaj Shimizu me rezultatin 2-1, sulmuesi spanjoll shënoi një gol spektakolar.

Kontroll i magjishëm i topit, driblim i portierit dhe gol me portën e boshatisur.